Sadzīves atkritumu poligons "Getliņi" ir lielākais un modernākais atkritumu noglabāšanas poligons Baltijas valstīs. Šeit nonāk gandrīz puse no visiem Latvijā radītajiem sadzīves atkritumiem. Jau vairāk kā 10 gadus ir aktuāla diskusija par to, ko darīt un kā rīkoties nākotnē, kad Getliņu poligona ietilpība būs izsmelta un tas vairs nevarēs pieņemt, noglabāt un apstrādāt jaunus atkritumus? Poligona vadība ir veikusi lielus soļus, lai maksimāli paildzinātu poligona dzīves ciklu. Ja agrāk prognozes bija 5-6 gadi, tad jau šobrīd poligonā veiktās modernizācijas ļauj darbību plānot vēl vismaz 15 gadus uz priekšu. Tas panākts pareizi nosedzot un noglabājot atkritumus, iegūstot no tiem gāzi un to pastrādājot. Kopš 2015. gada oktobra beigām būtisku daļu atkritumu arī šķiro un nodot otrreizējai pārstādei. 

"Getliņi" pārstāvji aicina ikvienu parūpēties par to, lai Jūsu radītie sadzīves atkritumi būtu pareizi sagatavoti. Pērciet mazāk, padomājiet 2 reizes vai lietas, preces un materiālus nevar izmantot atkārtoti, uzlabot, nodot pārstrādei. Vai lietas ir sadzīves atkritumi? Vēl labāk, ja izlem šķirot jau mājās savus atkritumus. Tas tālākā procesā palīdz saglabāt materiālu kvalitāti un atgriezt tos otrreizējā dzīvē daudz labāk. Ja esi nolēmis pamēģināt šķirot, vai jau šķiro, bet neesi pārliecināts vai pareizi, tad šis nelielais špikeris palīdzēs. 

Šķirot drīkst un vajag - papīru, stiklu un plastmasu. 

Atkritumi ir jāsašķiro pareizi bez sadzīves atkritumu piemaisījumiem. Pretējā gadījumā konteinera saturs nav derīgs pārstrādei un uzskatāms par sadzīves atkritumiem, kas attiecīgi tiks izvesti kā parastie sadzīves atkritumi.


Caption