SILTUMNĪCA

Ņemot vērā faktu, ka SIA „Getliņi EKO” energobloks kā blakusproduktu iegūst siltumu, kura izmantošanas iespējas ir ierobežotas, bet mūsu attieksme pret vides drošību neļauj to vienkārši „izlaist gaisā”, radās ideja par siltumnīcas būvniecību un dārzeņu audzēšanu, jo pašu saražotais siltums var nodrošināt siltumnīcas ar salīdzinoši lētu apkuri.
SIA „Getliņi EKO” poligona teritorijā ir uzbūvētas mūsdienīgas 5,5 m augstas siltumnīcas ar kopējo platību 11 412 m2. Siltumnīcu augi aizņem platību 10 512 m2 apjomā un tajās ir iestādīti 25 000 stādu. Gadā „Getliņi EKO” saražo apmēram 500 tonnas tomātu. 
Siltumnīcas ir aprīkotas ar klimata kontroles vadības iekārtām, kuras pēc tehnologa nosacītiem parametriem nodrošina augu audzēšanai nepieciešamo vidi. Kultūraugus audzē minerālvatē, iekārtās dobēs, kuras atrodas 70 cm no zemes virsmas. Tas nozīmē, ka kultūraugi nenonāk saskarē ar zemi. Augu barošanai tiek izmantota datorizēta mēslojuma jaukšanas un padeves programma, kura, izmantojot atsevišķus minerālmēslus un dziļurbuma ūdeni, nodrošina augus ar tiem nepieciešamām barības vielām. Augiem barības šķīdums tiek pievadīts, izmantojot pilienlaistīšanas sistēmu. Augu barošanai tiek izmantots barības šķīdums ar precizitāti 1 mg litrā.
Tomātu ziedu apputeksnēšanos nodrošina kameņu saimes, kuras siltumnīcā tiek izvietotas līdz ar pirmā ziedķekara izplaukšanu. Cīņai pret kaitēkļiem tiek izmantoti to dabiskie ienaidnieki – spožlapsenes (‘Encarsia fomosa’) un plēsējērces (‘Phytoseiulus persimilis’ un ‘Amblyseius cucumeris’). Tas nodrošina, ka SIA „Getliņi EKO” siltumnīcā kaitīgie augu aizsardzības līdzekļi netiek lietoti, tāpēc ražotā produkcija ir veselīga un garšīga.

 


TOMĀTU AUDZĒŠANA UN TIRDZNIECĪBA

SIA „Getliņi EKO” audzē tomātus kopš 2011. gada, nodrošinot tos sezonā, kad Latvijā ir vismazāk pieejami veselīgi, vietējie dārzeņi. Mūsu tomātu tirdzniecības sezona ik gadu sākas novembrī un turpinās līdz augustam. Ik gadu agronoms ar komandu iestāda ap 25 000 dažādu šķirņu tomātu stādus, šogad tās ir 5 dažādas šķirnes: Beorange, Haiku, Amoroso,  Managua un Fudžimaro.
Raža tiek novākta 2 reizes nedēļā: pirmdienās un ceturtdienās. Nedēļā tiek novāktas aptuveni 15 tonnas tomātu.
Tomātus sezonas laikā var iegādāties lielākajās pārtikas tirdzniecības vietās Latvijā, kā arī SIA „Getliņi EKO” specializētajā veikalā poligona teritorijā.

Gaidīsim Jūs mūsu veikalā katru darba dienu no plkst. 11.00 līdz 19.00.

Veikals atvērts no 19.10.2020.

 

CENAS: aktuālājām cenām sekojiet facebook lapā


 

ZIEDU AUDZĒŠANA UN TIRDZNIECĪBA

Lai izmantotu brīvo siltumnīcas teritoriju, pavasara sezonā, aprīlī, podos tiek iestādīti nokarenie ziedi un izvietoti siltumnīcu ejās pie griestiem, kur tie tiek automātiski laistīti un baroti, līdz ir sakuplojuši, sākuši ziedēt un ir gatavi pārdošanai.
Katru gadu no maija sākuma ziedošie puķu podi ir nopērkami „Getliņi EKO” veikalā, kas atrodas siltumnīcu kompleksa teritorijā.
SIA „Getliņi EKO” audzē un pārdod ziedu šķirnes: Mandevillas un pildītās Kalibrahojas.
 

Ziedu tirdzniecības sezona ir katru gadu no maija sākuma līdz ziedu izpārdošanai.  2020. gada pavasara ziedu tirdzniecība ir noslēgusies.


 

 

 

GURĶU TIRDZNIECĪBA

2017. gada maijā SIA „Getliņi EKO” atklāja 3. siltumnīcu kārtu. Šī siltumnīca ir izveidota kā augsti tehnoloģiska gurķu audzēšanai piemērota siltumnīca. Tajā ir izmantots led apgaismojums un siltumnīca ir pirmā šada veida siltumnīca pasaulē, kur gurķu audzēšanai tiek izmantots full-led apgaismojums. Pirmā gurķu raža pie pircējiem nonāca 2017. gada jūnijā. 

Gaidīsim Jūs mūsu veikalā katru darba dienu no plkst. 11.00 līdz 19.00.

Veikals atvērts no 19.10.2020.

 

CENAS: aktuālājām cenām sekojiet facebook lapā