Aizvadīts seminārs par ilgtspējīgu vides izglītību atkritumu apsaimniekošanas nozarē Latvijā

Lai meklētu un pārrunātu iespējamos risinājumus ilgtspējīgai vides izglītībai Latvijā, ceturtdien, 19.oktobrī “Getliņi EKO” organizēja semināru „Ilgtspējīga vides izglītība atkritumu apsaimniekošanas nozarē”.

Seminārā diskutēja par valsts un pašvaldību lomu sabiedrības izglītošanā par aprites ekonomiku, datu nozīmi, plānojot vides izglītības aktivitātes, kā arī vides izglītības metožu dažādību. Seminārā piedalījās lielāko Latvijas atkritumu poligonu pārstāvji, atkritumu apsaimniekotāji un pārstrādes uzņēmumi,  valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji.

“Vides izglītība atkritumu apsaimniekošanā Latvijā ir ceļš uz ilgtspējīgu nākotni, kurā atkritumi ir vērtīgs resurss. Izglītot par vidi nozīmē apzināties, ka katrs solis, ko mēs veicam, atstāj nospiedumu. Tādēļ vides izglītība ir ne tikai mūsu pienākums pret pašiem sevi, bet arī rūpes par esošo un topošo paaudžu dzīves kvalitāti,” uzsver “Getliņi EKO” projektu vadītāja vides izglītības jomā Inese Avota.

“Getliņi EKO” šobrīd ir viens no apmeklētāju iecienītākajām vides izglītības centriem Latvijā, kuru ik gadu apmeklē 8 000 viesu no Latvijas un ārvalstīm. Viesošanās sadzīves atkritumu poligonā “Getliņi” ļauj gūt priekšstatu par to, kāds ir sadzīves atkritumu dzīves cikls. Tāpat ekskursijas laikā apmeklētāji gūst izpratni par atkritumu poligona apsaimniekošanu, enerģijas ražošanu un to, kā norit dārzeņu audzēšana vienā no modernākajām siltumnīcām Eiropā.

SIA „Getliņi EKO” ir Rīgas valstspilsētas un Ropažu novada pašvaldību kopīgi izveidots uzņēmums, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – „Getliņi”. Poligons ir viens no modernākajiem Eiropā, šobrīd tas tiek veidots un attīstīts kā mūsdienīgs un drošs atkritumu pārstrādes centrs.


Dalīties: