Ēnotāji iepazīst atkritumu poligona darbu

Šodien visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem Ēnu diena. Šogad ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstina 1997 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 10 991 vakanci.

9 ēnotāji no visas Latvijas šodien guva priekšstatu par to, kāds ir atkritumu dzīves cikls un cik svarīgi ir rūpēties par apkārtējo vidi. Tāpat Ēnu dienas laikā jaunieši guva izpratni par poligona apsaimniekošanu, enerģijas ražošanu un to, kā norit dārzeņu audzēšana siltumnīcās. Īpaši liela interese jauniešiem bija par siltumnīcas dārznieka un vides speciālista profesijas ikdienu.

Skolēnu interesi par Ēnu dienu atspoguļo portālā www.enudiena.lv reģistrētais skolēnu skaits, šogad tie jau ir 34 191 potenciālais ēnotājs. Vislielāko interesi izrādījuši ēnotāji no Jelgavas Valsts ģimnāzijas (632), Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas (399) un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas (347). Aktīvākās pilsētas un novadi pēc ēnotāju pieteikumu skaita šogad – Rīga, Mārupe, Jelgava, Liepāja, Daugavpils un Ogre.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.


Dalīties: