Uzņēmumā viesojas Azerbaidžānas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Muhtars Babajevs

2022. gada 20. maijā, Latvijas-Azerbaidžānas starpvaldību sadarbības ietvaros, Azerbaidžānas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Muhtars Babajevs ar pavadošo delegāciju, pēc tikšanās ar Latvijas zemkopības, kā arī aizsardzības ministriem devās uz uzņēmumu “Getliņi EKO”, lai, iepazīstot Latvijas vadošo uzņēmumu praksi, gūtu pieredzi ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidē.

Tikšanās laikā tika pārrunāta valstu pieredze atkritumu apsaimniekošanā, inovatīvo tehnoloģiju izmantošanā un ilgtspējīgā resursu pārvaldībā. Tāpat delegācijas pārstāvji iepazinās ar Baltijas valstīs lielākā cieto sadzīves atkritumu poligona “Getliņi” darbības virzieniem, kuru galvenais mērķis ir nodrošināt mūsdienīgu, drošu un videi draudzīgu cieto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un apglabāšanu. Papildus uzņēmumā tiek nodrošināta enerģijas ražošana, bioloģisko, ražošanas atkritumu pārstrāde un dārzeņu audzēšana, kā rezultātā uzņēmums ir veiksmīgs aprites ekonomikas paraugs Latvijā.

Latvijas atkritumu apsaimniekošanas nozari pārstāvēja SIA “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns, AS “BAO” padomes priekšsēdētājs Jānis Vilgerts, kas tikšanās laikā iepazīstināja ar bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un SIA “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičš, kas sniedza ieskatu loģistikas risinājumu ieviešanā efektīvas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidei.


Dalīties: