Getliņi EKO dažādības novērtējuma apbalvojumā iegūst bronzu

Par veiksmīgu sniegumu dažādības principu ieviešanā un apņēmību ceļā uz izcilību iekļaujošas darba vides veidošanā “Getliņi EKO” ikgadējā darba devēju Dažādības novērtējumā ir sasniedzis bronzas statusu. Dažādības novērtējumu jau sesto gadu organizē Sabiedrības integrācijas fonds, un dažādībai atvērta uzņēmuma statuss ir iekļaujoša, drosmīga, domājoša un nobrieduša darba devēja apliecinājums.

“Šā gada novērtējumā mēs redzam, ka aug darba devēju interese par dažādības tematiku, aug arī izpratne un ieviesto prakšu diapazons. Mazinās aizspriedumi un stereotipi, jo tie rodas tieši nezināšanas dēļ. Mēs sākam apzināties, ka īpaši Latvijas demogrāfiskajā situācijā mums katrs cilvēks, katrs darbinieks un potenciālais darbinieks ir liela vērtība. Vienlaikus līdz visaptverošai dažādības vadībai mums ir plašas izaugsmes iespējas, bet tas ir labi, jo tieši zināšanas un attīstība var nest izaugsmi. Daudzos pētījumos pēdējo gadu laikā ar skaitļiem ir pierādīts, ka darba devēji, kas ievēro dažādības, iekļaušanas un nediskriminācijas principus, ir veiksmīgāki, radošāki, inovatīvāki un pelnošāki,” saka Zaiga Pūce, SIF sekretariāta direktore.

Bronzas statuss tika piešķirts par pozitīvu sniegumu dažādības principu ieviešanā un apņēmību ceļā uz izcilību iekļaujošas darba vides veidošanā, un to saņēma deviņi darba devēji: SIA “Circle K Business Centre”, SIA “Omniva”, AS “Printful Latvia”, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, SIA “Desk Time”, AS “Altum”, AS “Augstsprieguma tīkls”, SIA “Premier Restaurants Latvia” un SIA “Getliņi EKO”.

Dažādības vadības novērtējuma minimālo slieksni 60% šogad no 43 pieteikumiem sasniedza 31 darba devējs, par to saņemot dažādībai atvērta darba devēja statusu četrās dažādības brieduma kategorijās. Kopumā SIF iniciētajā darba devēju kustībā “Dažādībā ir spēks” ir iesaistījušies jau 148 darba devēji, kas savā ikdienas darbā veicina atvērtību dažādām sabiedrības grupām.

Dažādības vadība ir uz nākotni orientēta, uz vērtībām balstīta darba devēja stratēģija, saziņas un vadības process, kas pieņem un izmanto noteiktas dažādības un atšķirības kā organizācijas potenciālu. Dažādība respektē katra indivīda subjektīvo pieredzi, uzlūkojot to kā resursu, izvairoties no vienādošanas un savstarpējas darbinieku salīdzināšanas. Atvērtība ir ieguvums, kas ne tikai dod darba rokas, bet palīdz mazināt aizspriedumus un paplašināt redzesloku uzņēmuma attīstībai.


Dalīties: