“Getliņi EKO” modernizē siltumnīcu un cer palielināt ražu

Šogad vasarā uzņēmums modernizēja 2011.gadā celto siltumnīcu, lai uzlabotu tās energoefektivitāti, kā arī tika veikta apgaismojuma nomaiņa uz LED augu apgaismojumu sistēmu, kura ļaus samazināt elektroenerģijas patēriņu un dos iespēju palielināt augu ražību.

Kā norādīja “Getliņi EKO” siltumnīcas vadītājs un agronoms Guntars Strauts, pēdējos gados mūsu izaudzēto tomātu un gurķu apjoms ir nemainīgs un joprojām uzņēmums piedāvā iedzīvotājiem svaigus dārzeņus ziemas sezonā, kad to ir vismazāk vietējā tirgū. Tāpat viņš atzina, ka tomātu un gurķu ražošanas apjomi ir salīdzinoši nelieli iepretim kopējam patērēto dārzeņu apjomam Latvijas tirgū.

“Vienlaikus gadu no gada tirdzniecības vietās pieprasījums pēc “Getliņu” produkcijas ziemas sezonā ir augsts, un mūsu uzdevums ir nodrošināt dārzeņu nemainīgi augsto kvalitāti,” sacīja Strauts.

Piegulošajā atkritumu poligona teritorijā ir uzbūvētas mūsdienīgas siltumnīcas, kuru kopējā platība ir 14 408 kvadrātmetri. Siltumnīcas tiek izmantotas atkritumu noglabāšanas laikā radušās gāzes, kas tiek pārvērstas siltumā un elektrībā, tas ļauj apgādāt siltumnīcas ar nepieciešamo siltumu un gaismu rudens-pavasara sezonā.

Dārzeņu novākšanas sezona Getliņos ik gadu sākas oktobrī un turpinās līdz pat nākamā gada jūnija beigām. Ražas sezonā tiek saražots apmēram 440 tonnas tomātu un 400 tonnas gurķu.


Dalīties: