“Getliņi EKO” pievienojas “Nulles Misijai”

Pagājušajā nedēļā “Getliņi EKO” kļuva par daļu no iniciatīvas “Misija Nulle”, kuras mērķis ir paaugstināt darba drošības standartus un samazināt ar darbu saistīto traumu skaitu. Droša darba vide, rūpes par sevi un savu kolēģu drošību ir vērtības, kuras uņēmums apņemas stiprināt.

Iniciatīva “Misija Nulle” plānota kā platforma un ekspertu tīkls, kas sniedz palīdzību tās dalībniekiem ikdienas izaicinājumu risināšanā saistībā ar veselības un drošības jautājumiem darba vidē. Pakāpeniski pievienoties iniciatīvai “Misija Nulle” aicināts ikviens uzņēmums, kas vēlas un ir ieinteresēts iegūt zināšanas un stiprināt veiktspēju veselības un drošības jomā, kā arī parakstīt apņemšanos – “Misija Nulle” hartu – ar mērķi ieviest un ievērot uzņēmējdarbības principus, kuru centrā ir cilvēks, tā veselība un drošība.

Iniciatīvas dalībniekiem, parakstot hartu, tiek piedāvātas iespējas iesaistīties ekspertu tīkla veidošanā, kopīgiem spēkiem pilnveidot darba vidi, daloties ar labajām praksēm, mācoties un ieviešot arvien jaunas darba metodes veselības aizsardzības un drošības jomā.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes pārskata Demogrāfija 2021 datiem Latvijā ik gadu ārējo faktoru (nelaimes gadījumi, noslīkšana, traumas) ietekmē bojā iet aptuveni 1400 cilvēku. 2021. gadā 32 – nāvējoši traumēti darba vietās, 149 – miruši ceļu satiksmes negadījumos, 100 – izcelti no ūdenstilpēm, 102 – bojā gājuši ugunsnelaimēs, aptuveni 300 – izdarot pašnāvību. Negatīvās statistikas ziņā vēl joprojām ieņemam vienu no augstākajām vietām Eiropas Savienībā ne tikai bojā gājušo, bet arī smagi traumēto cilvēku ziņā. Latvijas tautsaimniecībai tā rezultātā tiek nodarīti būtiski zaudējumi. Taču atbildīgas rīcības rezultātā varam saglabāt cilvēku dzīvības un novērst iespējamos zaudējumus.


Dalīties: