Getliņi EKO sāk atkritumu samazināšanas kampaņu

Četras piektdaļas, jeb 82% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju atzīst, ka vairāk praktisku padomu un informācija par personīgiem ieguvumiem motivētu viņus mainīt paradumus un samazināt ikdienā radīto atkritumu daudzumu, liecina 2023.gada oktobrī SIA “Getliņi EKO” un pētījumu kompānijas “Norstat Latvia” veiktā sabiedriskās domas aptauja.

“Vēlamies pievērst iedzīvotāju uzmanību radīto atkritumu apjoma samazināšanai, īpaši gada nogales svētku laikā. Tieši tāpēc šogad īstenojam izglītojošo kampaņu, kurā sniedzam praktiskus padomus, kā ikviens ar vienkāršām darbībām var samazināt atkritumu daudzumu un izdarīt pārdomātas izvēles svētku laikā,” skaidro “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Par kampaņas www.samaziniatkritumus.lv mērķiem un norisi uzņēmums informēja kampaņas atklāšanas pasākumā, kurā noritēja arī diskusija ar medijiem un interesentiem par iedzīvotāju paradumiem un motivāciju. Diskusijā piedalījās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Rīgas domes (RD) pārstāvji un biedrības “Zero Waste Latvija” valdes locekle Maija Krastiņa.

Lielākā daļa no iedzīvotājiem (63%), kuri ikdienā nepievērš uzmanību atkritumu apjoma samazināšanai, neredz tam motivāciju, negrib mainīt paradumus vai uzskata to par apgrūtinošu. Trešajai daļa (35%) iedzīvotāju, kuri nedomā par atkritumu samazināšanu, pietrūkst praktisku padomu.

Par pētījumu: sabiedriskās domas aptauja tika veikta šī gada oktobrī, un tajā piedalījās 710 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Par kampaņu: Jau tuvākajā laikā Latvijai būs jāmeklē veidi, kā samazināt atkritumu poligonos noglabājamo atkritumu daudzumu, jo, saskaņā ar Eiropas Savienības izvirzītajiem mērķiem aprites ekonomikas sekmēšanā, līdz 2035.gadam poligonos noglabājamo atkritumu daudzums ir jāsamazina līdz 10%. Tas nozīmē, ka valstiskā līmenī būs jāmeklē veidi, kā šo apjomu samazināt un iesaistīties tajā var ikviens Latvijas iedzīvotājs. Šī iemesla dēļ “Getliņi EKO” īsteno sabiedrības izglītošanas kampaņu par atkritumu samazināšanu “Atkritumi Aug!” ar mērķi izglītot, iedvesmot rīcībai un aicināt rīkoties, lai samazinātu ikdienā radīto atkritumu apjomu.

Kampaņa aizsākās 14.novembrī ar ekspertu diskusiju t/c “Domina Shopping”, kur kampaņas laikā apmeklētāju uzmanību pievērsīs “Atkritumu vīrs” – lielformāta instalācija, kas rosina pievērst uzmanību lielajam atkritumu daudzumam. Kampaņas laikā plānots ar praktiskiem padomiem, izglītojošām diskusijām un darbnīcām, iedvesmot ikvienu mainīt paradumus, tādā veidā samazinot paša radīto atkritumu daudzumu.


Dalīties: