Lielo Talku arī šogad atbalstīja Getliņi EKO

Ilggadējais Lielās Talkas atbalstītājs SIA “Getliņi EKO” arī šogad 11 Pierīgas atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldībām nodrošināja iespēju nodot Lielās Talkas atkritumus par samazinātu cenu. No Rīgas un Pierīgas pašvaldībām šogad atkritumu poligonā “Getliņi” nonāca vairāk nekā 180 tonnu talkošanas vietās savāktie atkritumi.

Lielās Talkas mērķis ir veicināt labprātīgu iedzīvotāju un pašvaldību iesaisti vides sakopšanas un labiekārtošanas talkās. Lai to nodrošinātu, arī šogad SIA “Getliņi EKO”sniedza atbalstu 11 Pierīgas pašvaldībām – Rīgas, Ādažu, Bauskas, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu un  Siguldas– Lielās Talkas laikā savākto atkritumu maisu apsaimniekošanā.

SIA “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns: “Nav šaubu, ka cilvēces uzdevums ir saglabāt tīru vidi un saudzēt dabas dotos resursus, tāpēc katra aktivitāte, kas vērsta uz zaļāku domāšanu ir atbalstāma. Tikpat svarīgi ir veicināt pārmaiņas cilvēku paradumos, lai nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni un tīrāku vidi nākamajām paaudzēm. Kamēr mēs visi vēl esam savu paradumu transformācijas procesā, talkošanai ir īpaša nozīme. Pateicamies mūsu akcionāriem – Rīgas domei un Ropažu novada domei, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai par sniegto atbalstu, lai Getliņu poligons Lielās Talkas ietvaros pašvaldībām varētu piedāvāt samazinātu cenu atkritumu nodošanai.

Kvalitatīva un pieejama atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kā arī iedzīvotāju proaktīva un atbildīga rīcība ir svarīgākie priekšnosacījumi, lai Latviju virzītu iepretim tīrākās un “zaļākās” valsts statusam pasaulē un veicinātu bezatkritumu kultūras ieviešanu sabiedrībā. Rīga, kā Latvijas galvaspilsēta ar vislielāko iedzīvotāju skaitu, kā arī blīvi apdzīvotais Pierīgas reģions, ik gadu veido ļoti daudz atkritumu, tāpēc īpaši būtiski, lai Lielā Talka turpinātu savu stratēģisko kustību, nodrošinot koordinētu iedzīvotāju informēšanu, Lielās Talkas atkritumu savākšanu, un ātru talkotāju savākto atkritumu nogādāšanu sadzīves atkritumu poligonā.”

Lielā Talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits.


Dalīties: