Viss, ko neapēd, ir noderīgs!

No 2024. gada 1. janvāra BIO atkritumu šķirošana visā Latvijā būs obligāta. “Getliņi EKO” un tirgus izpētes kompānijas “Norstat” veiktais pētījums liecina, ka tikai katrs ceturtais (26%) iedzīvotājs šķiro BIO atkritumus un tikai 7% sabiedrības BIO atkritumus izmet speciāli tiem paredzētajos brūnajos konteineros. Getliņi EKO kampaņas mērķis ir izglītot par praktiskiem soļiem, kā sākt šķirot BIO atkritumus.

Ar kampaņas palīdzību tiks sasniegti vismaz 700 000 Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju, veicinot sabiedrības izpratni par BIO atkritumu šķirošanas nozīmi un uzlabojot zināšanas par šī atkritumu veida šķirošanu. Nozīmīgs šķērslis BIO atkritumu dalītai vākšanai ir nepilnīga infrastruktūra – trūkst brūno BIO konteineru, tāpēc viens no būtiskākajiem kampaņas uzdevumiem ir veicināt sabiedrības iesaisti brūno konteineru skaita palielināšanai. Par konteinera uzstādīšanas nepieciešamību gan pilsētā, gan digitālajā vidē atgādina sauklis: “Pārvaldniek, uzliec brūno!” Savukārt konteinera pieteikšanu pie privātmājas, daudzdzīvokļu nama vai uzņēmuma atvieglo īpaši veidota mājaslapa www.navkurmest.lv ar digitālo rīku, caur kuru iespējams nosūtīt e-pasta ziņu savam pārvaldniekam, atgādinot par vajadzību uzstādīt pagalmā BIO konteineru. Ievadītās adreses mājaslapā veido interaktīvu karti ar BIO atkritumu emocijzīmēm apkopotām lokācijām, kurās trūkst BIO konteineru.

Kampaņas turpinājumā tiks veicināta cilvēku interese par BIO atkritumu – pārtikas produktu un ēdienu pārpalikumu, dārzu, telpaugu un citu organiskie atkritumu – šķirošanu, daloties gan ar praktiskiem un praksē pielietojamiem padomiem, gan atšķirīgām pieredzēm, vienlaikus uzsverot šādas rīcības ieguvumus gan personiskā, gan kopējās sabiedrības līmenī.

“Viss, ko neapēd, ir noderīgs” kampaņas lielākais izaicinājums ir veicināt sabiedrības ikdienas paradumu maiņu, apzinoties, ka šādas pārmaiņas iespējamas tikai ilgtermiņā. Integrētā kampaņa aptver plašu komunikācijas kanālu pārklājumu un pieejas, uzrunājot gan privātmāju un dzīvokļu iedzīvotājus, gan iestāžu darbiniekus un uzņēmējus, aicinot uzsākt BIO atkritumu dalītu vākšanu.

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more
BIO atkritumi – mēsli vai resurss?

No nākamā gada BIO atkritumu šķirošana būs obligāta

Getliņi EKO uzsāk BIO atkritumu šķirošanas kampaņu

Kampaņas periods: 2023. gada septembris – novembris.


Dalīties: