Atkritumi aug!

Jau tuvākajā laikā Latvijai būs jāmeklē veidi, kā samazināt atkritumu poligonos noglabājamo atkritumu daudzumu, jo, saskaņā ar Eiropas Savienības izvirzītajiem mērķiem aprites ekonomikas sekmēšanā, līdz 2035.gadam poligonos noglabājamo atkritumu daudzums ir jāsamazina līdz 10%. Tas nozīmē, ka valstiskā līmenī būs jāmeklē veidi, kā šo apjomu samazināt un iesaistīties tajā var ikviens Latvijas iedzīvotājs. Šī iemesla dēļ “Getliņi EKO” īsteno sabiedrības izglītošanas kampaņu par atkritumu samazināšanu “Atkritumi Aug!” ar mērķi izglītot, iedvesmot rīcībai un aicināt rīkoties, lai samazinātu ikdienā radīto atkritumu apjomu. Ar noderīgiem un praktiski īstenojamiem padomiem var iepazīties www.samaziniatkritumus.lv.

Kampaņa aizsākās 14.novembrī ar ekspertu diskusiju t/c “Domina Shopping”, kur kampaņas laikā apmeklētāju uzmanību pievērsīs “Atkritumu vīrs” – lielformāta instalācija, kas rosina pievērst uzmanību lielajam atkritumu daudzumam. Kampaņas laikā plānots ar praktiskiem padomiem, izglītojošām diskusijām un darbnīcām, iedvesmot ikvienu mainīt paradumus, tādā veidā samazinot paša radīto atkritumu daudzumu.

“Vēlamies pievērst iedzīvotāju uzmanību radīto atkritumu apjoma samazināšanai, īpaši gada nogales svētku laikā. Tieši tāpēc šogad īstenojam izglītojošo kampaņu, kurā sniedzam praktiskus padomus, kā ikviens ar vienkāršām darbībām var samazināt atkritumu daudzumu un izdarīt pārdomātas izvēles svētku laikā,” skaidro “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Kampaņas periods: 2023. gada novembris – 2024. gada janvāris.


Dalīties: