UZSĀKTA PROJEKTA “Optimālu augšanas apstākļu noteikšana dārzeņiem, izmantojot hidroponikas audzēšanas metodi ar mākslīgo un dabīgo apgaismojumu” ĪSTENOŠANA

2019. gada 2. oktobrī SIA “Getliņi EKO” telpās svinīgi tika aizvadīta pirmā projekta partneru tikšanās projekta “Optimālu augšanas apstākļu noteikšana dārzeņiem, izmantojot hidroponikas audzēšanas metodi ar mākslīgo un dabīgo apgaismojumu”  ietvaros. Projekts tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmā 2014. - 2020.gadam pasākuma 16. "Sadarbība" 16.1. apakšpasākuma: "Atbalsts EIP lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projekta īstenošanai" ietvaros.

Projektu īsteno Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Lauksaimjiecības universitāte “Agrihort”, SIA “Getliņi EKO” un z/s "Kliģēni”.

Projekta mērķis ir divu gadu periodā noteikt optimālus augšanas apstākļus dārzeņu šķirnēm - Organza, Daltary, Torero, Ladoga, Securitas, Beorange, Managua, Haiku, Imea Fi, kas audzēti izmantojot hidroponikas audzēšanas metodi ar mākslīgo un dabīgo apgaismojumu.

Projekta ietvaros norisināsies sadarbība un zināšanu pārnese starp lauksaimniecību un zinātni, lai risinātu dažādu dārzeņu šķirņu audzēšanas problēmas, ar ko saskaras ne tikai Latvijas segto platību audzētāji, bet arī siltumnīcas, kuras audzē dotās šķirnes visā pasaulē un rastu unificētu risinājumu augu aizsardzības līdzekļu pielietošanā un augu minerālajā barošanā.

Projekta īstenošanas laiks ir no 2019. gada 1. septembra līdz 2021. gada 31. augustam. Projekta kopējās izmaksas - 511 495,11 EUR, t.sk. 427 532,27 EUR tiks segti no Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai.

 

Pievienot jaunu komentāru

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.